Delen

Summerflowers_blog_week_31_2019

Met delen vergroot je de kans op succes. Dit was duidelijk het beeld van de telersbijeenkomst die we laatst hebben georganiseerd samen met Evanthia. Evanthia is een van de bedrijven die het initiatief Summerflowers ondersteunen en ook als sponsor op onze site staan aangegeven. Samen waren we het er over eens dat je door het delen van kennis en informatie in een kleine markt als die van de seizoensbloemen, veel verder komt dan wanneer je steeds zelf het wiel aan het uitvinden bent. Meer dan 70 mensen waren aanwezig om van elkaar te leren en onderling gedachten uit te wisselen. Nu werd de bijeenkomst gehouden op het bedrijf van één van onze meest innovatieve telers het bedrijf van Van Aert Flowers in Breda. Dit is een modern bedrijf  en wordt gerund door een jonge ondernemer. Juist in onze sector vinden we het belangrijk dat er jonge en innovatieve ondernemers zijn, die het gevoel voor duurzaamheid combineren met een gezond gevoel voor ondernemerschap en zo de seizoensbloemen naar een hoger plan helpen. Op het best wel grote bedrijf was te zien dat als je groeit, dit niet wil zeggen dat de diversiteit verdwijnt. Op het bedrijf wordt een uitgebreid assortiment zomerbloemen geteeld. Het is wel zo dat al deze bloemen in een dusdanig volume worden geteeld, dat het voor elke bloemist mogelijk wordt om deze bloemen ook inderdaad in de bloemenwinkel beschikbaar te hebben. Juist dit inzicht, dat beschikbaarheid van mooie dingen nu het probleem is waar veel bloemisten tegen aan lopen, is mede verantwoordelijk voor het succes van deze onderneming. Omdat we als Summerflowers steeds proberen aandacht te trekken voor mooie dingen, is het belangrijk dat deze mooie dingen ook in de markt te koop zijn. De bijeenkomst bij Van Aert Flowers was dan ook de ultieme gelegenheid om samen met andere telers te praten over de mogelijkheden in onze bloemgroep. Niet verrassend zijn onze bloemen erg populair, de diversiteit is namelijk ongekend. Deze diversiteit is er ook onder onze telers. Op deze dag is echter gebleken dat als je op een mooi bedrijf, met elkaar over deze materie praat, er veel meer wordt gedacht in het kader van informatie en ideeën uitwisselen en van elkaar leren, dan dat je de indruk hebt met een groep concurrenten bij elkaar te zitten. Ik denk dat deze manier van werken de seizoensbloemen sector zo sterk maakt. Eigenlijk weten we het allemaal wel vanuit onze jeugd. In het jeugdprogramma Sesamstraat werd de kinderen steeds bijgebracht dat je samen moest spelen en samen moest delen. Dat je met samenwerken, zeker als relatief kleine bedrijven, veel verder komt dan ieder op zich. Waarom zouden we alle goede raad uit onze jeugd vergeten. We danken in ieder geval onze partner Evanthia voor de uitstekende verzorging van dit evenement. Delen betekent in de huidige tijd vermeerderen.